Πενθήμερη Εκδήλωση με θέμα «Οι σπουδές στο Α.Π.Θ.» 2020

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και τα Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) Α΄ και Β΄ Θεσσαλονίκης, συνδιοργανώνουν με το Γραφείο Διασύνδεσης Σπουδών και Σταδιοδρομίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης πενθήμερη εκδήλωση με θέμα «Οι Σπουδές στο Α.Π.Θ.» στις 3, 4, 5, 6 και 7 Φεβρουαρίου 2020, στην Κεντρική αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Σκοπός της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., για τις σχολές και τα τμήματα του Α.Π.Θ. Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν μέλη Δ.Ε.Π. από όλα τα Τμήματα του Πανεπιστημίου προκειμένου να παρουσιάσουν τα προγράμματα σπουδών και τις προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης των αποφοίτων τους.

Οι παρουσιάσεις των Τμημάτων έχουν χωριστεί σε θεματικές ενότητες, σύμφωνα με το πρόγραμμα. Λόγω της περιορισμένης χωρητικότητας και προκειμένου να συμμετέχουν στην εκδήλωση όσο το δυνατόν περισσότεροι/ες μαθητές/τριες, επιλεγμένη από κάθε σχολείο αντιπροσωπεία οκτώ (8) ενδιαφερομένων μαθητών/τριών, θα έχει τη δυνατότητα να παρακολουθήσει μία μόνον ενότητα για την οποία ενδιαφέρεται. Κάθε σχολείο μπορεί να συμμετέχει σε όσες ενότητες επιθυμεί.

Σχετικά Video των παρουσιάσεων

Υποβολή Δήλωσης προτίμησης