1η Επιστολή προς Γονείς – Χαιρετισμός Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 31ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Το Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, αφού καλωσορίσει τους μαθητές και τους γονείς της πρώτης τάξης του λυκείου αλλά και τους παλαιότερους -εύχεται σε όλους- καθηγητές, μαθητές και γονείς, υγεία, χαρά και επίτευξη των στόχων που ο καθένας έχει θέσει στη ζωή του.

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του Λυκείου μας με τη συνεχή, διακριτική αλλά ουσιαστική παρουσία του στην καθημερινότητα του σχολείου, βοηθά στην εύρυθμη λειτουργία του και βρίσκεται αρωγός σε ότι του ζητηθεί από αυτό, στα πλαίσια των δυνατοτήτων του.

Φέτος ήταν μια χρονιά εκλογών για το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων όπου έγιναν και προέκυψε το υπάρχον Δ.Σ. του συλλόγου. Σας θέλουμε πλάι μας σ' αυτή τη προσπάθεια και ευχόμαστε να γινόμαστε ολοένα και περισσότεροι αυτοί που θα ασχολούμαστε με τα προβλήματα του σχολείου. Έτσι θα χαιρόμαστε τα αποτελέσματα των κόπων μας μαζί με τα παιδιά μας, δίνοντάς τους ένα καλό παράδειγμα ότι όλοι μαζί μπορούμε να τα καταφέρουμε καλύτερα!

• ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑ ΡΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΡΑΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
  • ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΣ ΓΚΛΑΒΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
  • ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΡΩΞΑΝΗ
  • ΤΑΜΙΑΣ ΚΟΣ ΝΤΑΜΠΙΖΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΕΛΗ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ

• ΚΑΛΦΑΣ ΑΛΕΚΟΣ
  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΖΑ
  • ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
  • ΠΑΤΣΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
  • ΣΙΑΠΚΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  • ΧΑΤΖΗΦΩΤΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

Επί τη ευκαιρία σας υπενθυμίζουμε την συνδρομή για τους γονείς και κηδεμόνες , ποσό ύψους 10 € ανά οικογένεια μόνο ετησίως.

Προς αυτόν τον σκοπό με τα πρώτα ποσά που εδόθησαν (βρισκόμαστε ακόμη σε διαδικασία συλλογής συνδρομών) για να καλυφθούν ανάγκες που βοηθούν ιδιαίτερα στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας και χαροποιούν τα παιδιά μας ήδη αγοραστήκαν:

Υλικά του μαθήματος της Γυμναστικής. Καλάθια και dispenser στις τουαλέτες. Πατάκι κεντρικής εξώπορτας.Κάδοι σκουπιδιών στις τάξεις όπου ήταν κατεστραμμένοι.Αγορά και τοποθέτηση ρολογιών συνοδεία μπαταριών για όλες τις τάξεις.Αγορά των γραβατών και κονκάρδων με το σήμα του σχολείου για την παρέλαση.Συμπληρωματικά υλικά για την εγκατάσταση θυροτηλεόρασης που είχε ήδη αγοραστεί από τον προηγούμενο Σύλλογο. Μεντεσέδες κεντρικής Εξώπορτας του σχολείου.Κορνίζα και φωτογραφίες της παρέλασης της 28ης .Πλήρη επάνδρωση του φαρμακείου του Σχολείου μας.

Μπορείτε να εξοφλείτε ακόμη την ετήσια συνδρομή στέλνοντας τον φάκελο με τα παιδιά στο σχολείο. Παρακαλείστε μόνο να συμπληρώσετε τα στοιχεία του μαθητή/τριας και το τμήμα στο οποίο ανήκει, ώστε να σας αποσταλεί η απόδειξη είσπραξης.

Ελπίζουμε στη συνεργασία σας και σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τα μέλη του συλλόγου:

• E-Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. || Κα Ρατοπούλου Δάρατζη Ευαγγελία Πρόεδρος (6999308085)
  • E-Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. || Κα Οικονόμου Ρωξάνη Γραμματέας (6944691307)

Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για ενημέρωση και συνεργασία.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩN