4η Επιστολή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 31ο ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Στο 31ο ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ βρέθηκε μετά από πρόσκληση του Δ.Σ. Γονέων και Κηδεμόνων του 31ο ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ σε Συνεργασία με την Διεύθυνση του 31ου ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ο ανθρωπιστικός οργανισμός «Kids Save Lives – Τα Παιδιά Σώζουν Ζωές» για να εκπαιδεύσει τους μαθητές στην καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση.

Ο ανθρωπιστικός οργανισμός Kids Save Lives – Τα Παιδιά Σώζουν Ζωές παραβρέθηκε στις 07/03/2019 στο χώρο του σχολείου μας για να εκπαιδεύσει τους μαθητές μας στην Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση.

Τους Ευχαριστούμε θερμά που δέχτηκαν την πρόσκληση μας.

Θεωρούμε το σχολικό περιβάλλον είναι το ιδανικό περιβάλλον, καθώς εκεί η μάθηση είναι η κύρια δραστηριότητα. Οι δεξιότητες που αποκτήθηκαν αυξάνουν την αυτοεκτίμηση των μαθητών, το αίσθημα προσωπικής ευθύνης, καθώς και την έννοια του προσωπικού καθήκοντος στην κοινωνία.

Ευχαριστούμε θερμά τους Εθελοντές Εκπαιδευτές, για την άρτια συνεργασία με τους μαθητές μας.

Το Δ.Σ Γονέων και Κηδεμόνων   31ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης